CO WARTO WIEDZIEĆ O KONSERWACJI I PIELĘGNACJI SKÓRY NATURALNEJ
PARĘ SŁÓW O SKÓRZE NATURALNEJ
Skórzane torebki, z uwagi na materiał, z jakiego są wykonane, należą do najtrwalszych.Niemniej jednak pojawia się konieczność ich odpowiedniej pielęgnacji, która pozwoli na maksymalne przedłużenie ich żywotności oraz zachowanie ładnego wyglądu przez cały okres użytkowania.
Choć teoretycznie doskonale wiemy, jak w prawidłowy sposób czyścić wyroby ze skóry, rzeczywistość okazuje się być zgoła odmienna. Przy podstawowej pielęgnacji toreb popełniamy wiele błędów, które mogą przyczynić się do utraty walorów estetycznych.
Warto pamiętać, że skóra naturalna jest materiałem wyjątkowym ze względu na swoją unikatowość. Pozyskiwana jest ze skóry zwierząt, dlatego nie istnieje możliwość uzyskania w 100% jednolitej struktury. Każda osoba, która decyduje się na zakup wyrobów ze skóry naturalnej, akceptuje więc jej niepowtarzalnych charakter. Na licu mogą zatem występować otarcia, fałdy, naturalne blaknięcia, ślady po bliznach czy zadrapaniach. Są to charakterystyczne oznaki skór naturalnych - nie są wadą, a wręcz przeciwnie - gwarancją autentyczności naturalnej skóry. Dlatego nie podlegają reklamacji.
Skóra zbudowana jest z trzech warstw:
1. lica, czyli warstwy wierzchniej,
2. warstwy właściwej środkowej,
3. mizdry, czyli warstwy podskórnej.
PIELĘGNACJA I KONSERWACJA SKÓRY NATURALNEJ
Stosowanie poniżej opisanych metod pielęgnacji skór oraz podstawowych zasad dbałości pozwoli na ich bezproblemową, wieloletnią eksploatację.
Skóra licowa, jagnięca, cielęca, anilinowa, nappa międlona, barania (owcza licowana) - sposób konserwacji
Zamsz, nubuk, welur, dwoina - sposób konserwacji
Pamiętaj, że wybory ze skóry naturalnej - w odpowiedni sposób noszone i konserwowane, zachowują na długo swoje niepowtarzalne piękno.