Postaw na casualową elegancję, wybierając mokasyny

 

Mokasyny swoją historię czerpią z kultury Indian, którzy byli prawdziwymi mistrzami w wyrabianiu miękkich, wygodnych i bardzo trwałych rodzajów obuwia.

 

Mokasyny to zapewne jeden z najpopularniejszych rodzajów obuwia, przeznaczonego zarówno dla mężczyzn, jak i dla pań. Jako obuwie codzienne cechuje się wygodą i brakiem konkretnego zdobnictwa, a dzięki zasadzie wykonania jest praktyczne i sprawdza się w zestawieniu z każdym strojem casualowym. Główną cechą, która o tym decyduje jest prostota modeli oraz możliwość wykonania ich w każdym dowolnym kolorze. Mokasyny damskie szyte są ze skóry w odcieniach naturalnych, albo specjalnie barwionej. Panie zazwyczaj stawiają znacznie większe wymagania, jeśli chodzi o dobór obuwia do zestawu odzieży, częściej poszukując butów w kolorze niebieskim czy czerwonym.

 

Współczesne mokasyny damskie mają rodowód indiański, ale zostały znacznie zmodyfikowane, zachowując tradycyjną formę jedynie w zarysie ogólnym i koncepcji. Nadal jednak zaliczają się do najwygodniejszych modeli obuwia noszonych w okresach przejściowych, kiedy stopy wymagają większej ochrony przed chłodem. Panie mogą też liczyć na dodatkowe detale, które dodają butom więcej delikatności i kobiecego stylu. Zaliczają się do nich ozdobne klamerki i nieco wyższy obcas słupkowy.

 

Mokasyny – codzienność w parze z elegancją

 

O mokasynach mówi się – „cichobiegi”, co sugeruje, iż pozostają one butami miękkimi i pozbawionymi dodatków takich, jak metalowe obcasy czy utwardzane zelówki. Stały się one nie tylko obuwiem praktycznym, ale też modnym i bardzo często wybieranym nawet przez osoby z elitarnych kręgów. Projektowaniem mokasynów zajmują się najwięksi mistrzowie w tym fachu, a ich buty na rynkach osiągają astronomiczne ceny. Do najbardziej typowych cech, jakimi wyróżniają się modne mokasyny można zaliczyć szwy wykonane na zewnątrz, często zaakcentowane grubą, kolorową nicią, podeszwę zawiniętą na piętę buta, płaski obcas i charakterystyczny krój noska.

 

Mokasyny damskie zaliczane są nie tylko do najwygodniejszych, ale także do uniwersalnych butów codziennych. Oznacza to, że z powodzeniem można je założyć do sportowych spodni, jak i do spódnicy czy nawet garsonki. Latem świetnie też komponują się z krótkimi spodniami, zgodnie z nakazami mody zakładane na gołe stopy.

Sortuj według:
4.9/5


99% klientów poleca ten sklep
12000 opinii od 2012 roku