Wczytuję dane...
Sortuj według:

Postaw na wygodne tenisówki , które uzupełnią codzienną stylizację

 

Tenisówki damskie to doskonałe odzwierciedlenie stylu casual oraz sposób na zachowanie sportowego luzu i akcent młodości w swoim codziennym designie.

 

Tenisówki najczęściej kojarzone są z uprawianiem aktywności fizycznej i sporadycznie traktuje się je, jako buty do chodzenia. Pomimo to jednak z uwagi na dużą wygodę coraz częściej modne tenisówki damskie trafiają do codziennej garderoby i są zakładane do pracy czy na zakupy.

 

Nowe trendy wprowadzające na rynek codzienne obuwie z sportowym stylu to jednak nie tylko przeniesienie samego pomysłu na ulicę, ale także liczne zmiany w designie. Tenisówki damskie doczekały się intensywnych kolorów, dzięki czemu mogą być zestawiane z sukienkami, spódnicami czy szortami. Modne buty nad kostkę w intensywnym różowym kolorze to pomysł raczej dla młodych dziewcząt, ale żółte czy niebieskie tenisówki może zestawić ze sportową kurtką także dojrzała kobieta. Kolorowe tenisówki damskie wprowadzają na rynek bardzo znane firmy, które swoje tradycyjne modele wyposażyły w paski z barwionej skóry, kolorowe sznurowadła czy wielobarwne wstawki. Dla pań szczególnie jest to okazja, aby wygodnie chodzić każdego dnia bez konieczności znoszenia bólu nóg na wysokich obcasach.

 

Tenisówki – nowy styl w modzie ulicznej

 

Tenisówki damskie trafiły do mody codziennej z kortów i bieżni stając się elementem casualowych stylizacji. Uliczne wersje tenisówek odbiegają nieco od modeli typowo sportowych, pojawiając się w sklepach w wersji wielokolorowej, wzorzystej czy dekorowanej ćwiekami, nitami i koralikami. Jednym z najciekawszych sposobów wykorzystania tenisówek jest komponowanie ich w zestawieniu z lekkimi letnimi strojami, sukienkami w kwiaty, powiewnymi spódnicami oraz spodniami. Za najmodniejszy i zarazem ponadczasowy uważa się jednak kolor biały, uniwersalny, pasujący zarówno kobietom, jak i mężczyznom.

 

Poza standardowymi sznurowanymi czy z krzyżowanymi zamiast sznurówek gumkami pojawiły się również modne tenisówki bez wiązania, wsuwane, są one jednak znacznie mniej praktyczne zwłaszcza podczas biegania, bowiem nie gwarantują tak dobrej przyczepności do stóp. Z tego powodu tenisówki wsuwane traktuje się na podobieństwo klasycznych mokasynów.

  • cz
  • ro
  • sk
  • hu